Odpowiedż dlajaki rower wybrać

Ojoj… Pytanie bardzo nieprecyzyjne. Jeśli miałbym napisać wyczerpująco, to na pewno nikt nie miałby czasu żeby to przeczytać 🙂

Może zacznę od tego, że nazwa ROWERY HOLENDERSKIE, nie pochodzi od typu. Rowery holenderskie są po prostu cały czas MADE IN HOLLAND. 

Najwięksi producenci, tacy jak Gazelle, Batavus, Sparta, Koga wciąż produkują swoje rowery w Holandii, przez co są w stanie utrzymywać najwyższa jakoś, której oczekują od nich najbardziej wymagający rowerzyści miejscy na świeci jakimi są właśnie Holendrzy. Ale do rzeczy… Aby odpowiedzieć na pytanie, trzeba by było zadać sobie kilka pytań np.: 1. Jak często będę używał(a) roweru? 2. Czy będę jeździł(a) raczej jednorazowo 5 czy może 15 kilometrów na raz ? 3. W jakich miejscach będę zostawiał(a) rower ? 4. Czy wolę damkę czy męski ?   Pytać można postawić jeszcze wiele… ja może zacznę od końca. Wielu facetów wybiera damki z praktycznych względów- zdecydowanie łatwiej się na nie wsiada i zsiada. O ile nie zdarza się praktycznie, że to kobieta pyta o ramę męską to w druga stronę dzieje się to praktycznie 50/50. Jeśli rowerem poruszać się mamy tylko w mieście na niewielkich dystansach to warto rozważyć wybór roweru między HOLENDREM z kategorii MIEJSKICH lub REKREACYJNYCH. Rowery te charakteryzują się z całkowicie zabudowanym łańcuchem, biegami w piaście, hamulcami rolkowymi, wygodną kierownicą. I choć te z serii REKREACYJNYCH są lepiej wyposażone (amortyzatory, regulowane kierownice, więcej biegów) to zarówno jedne i drugie idealnie nadają się do miasta. Na obydwóch typach można jeździć z wygodną wyprostowaną sylwetka, a przełożenia dobrane są tak by pedałowanie było jak najlżejsze.   Rozważyć można również wybór ROWERU ELEKTRYCZNEGO, w Europie są one już niesłychanie popularne, do Polski moda na rowery ze wspomaganiem dopiero przychodzi, jednak jest to świetna alternatywa do codziennego poruszania się. Rowery elektryczne oczywiście nie jeżdżą same ale jedynie wspomagają nasze pedałowanie, a stopień wspomagania może ustawić sam użytkownik.    Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu pomogłem, oczywiście zapraszam też do dyskusji, jeśli ktoś nieco bardziej sprecyzuje swoje oczekiwania to z pewnością znacznie precyzyjniej podpowiem jaki rower dla niego będzie odpowiedni. 

Written By
More from Maciej M
Zwycięzcy roku 2015 „Fiets awards 2015”
Zwycięscy corocznego konkursu odbywającego się w Holandii na targach pod Amsterdamem zostali...
Read More