Montaż osłony tylnego koła

Montaż osłony tylnego koła

Czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych cech roweru holenderskiego. Duży wybór osłon koła znajdziecie w sklepie RoweryStylowe.pl tutaj link: http://www.rowerystylowe.pl/c-5/oslony-kola

Montaż osłony tylnego koła wydaje się być banalnie prostą sprawą jednak jeżeli ktoś robi to po raz pierwszy może napotkać na kilka problemów zazwyczaj są to problemy z prawidłowym umiejscowieniem osłony.

  1. Umieszczamy osłonę za tylnym widelcem. Pamiętajmy, że osłony są dwie LEWA i PRAWA. Stronę montażu wskazują nam oczywiście uchwyty, które zawsze są od strony wewnętrznej. Kierunek montażu osłony jest zawsze ten sam tj. zakończenie, które znajduje się bliżej otworu będzie zawsze skierowane do przodu. Idealnie umiejscowienie osłony wskazuje nam także podkowa, która powinna się znaleźć idealnie w środku otworu osłony.

  2. Następnie odchylamy lekko dwa uchwyty znajdujące się na dwóch końcach osłony i wczepiamy je pod błotnik. Jednocześnie pchając osłonę w górę tak aby jej półokrąg był na równi z półokręgiem błotnika.

  3. Jeżeli nasza osłona stabilnie wisi na błotniku, w jej dolnej części umieszczamy specjalny uchwyt, który następnie wczepiamy na tylny widelec (uchwyty x 2 dostarczane są zawsze w komplecie).
  4.   
  5. Siadamy i cieszymy się z prawidłowo zamontowanej osłony.  

Bardzo duży wybór osłon na koło oferuje sklep RoweryStylowe.pl 

http://www.rowerystylowe.pl/c-5/oslony-kola

 

Kategoria: