Montaż osłony tylnego koła

Dobrze jest opanować technikę montażu i demontażu osłony koła, przydaje się to by oczyścić ją, a nie kiedy potrzebne jest również aby wymienić oponę czy dętkę.

Duży wybór osłona koła znajdziecie tu: http://www.rowerystylowe.pl/c-5/oslony-kola

Montaż osłony tylnego koła wydaje się być banalnie prostą sprawą jednak jeżeli ktoś robi to po raz pierwszy może napotkać na kilka problemów, istotne jest również by być przy tym bardzo precyzyjnym i “spokojnym” przy nerwowym jej zakładaniu można ją po prostu uszkodzić.

  1. Umieszczamy osłonę za tylnym widelcem. Pamiętajmy, że osłony są dwie LEWA i PRAWA (zawsze sprzedawane w komplecie). Stronę montażu wskazują nam oczywiście uchwyty, które zawsze są od strony wewnętrznej. Kierunek montażu osłony jest zawsze ten sam tj. otwór na podkowę zawsze wycięty jest w przedniej części osłony. Sama podkowa natomiast powinna znajdować się w centralnym punkcie osłony łańcucha.

  2. Następnie odchylamy lekko dwa uchwyty znajdujące się na dwóch końcach osłony i wczepiamy je pod błotnik. Jednocześnie pchając osłonę w górę tak aby półokrągła linia osłony stykała się z półokrągłą linią błotnika.
  3. Jeżeli nasza osłona jest stabilnie zamocowana do błotnika, w jej dolnej części umieszczamy specjalny uchwyt, który następnie wczepiamy na tylny widelec (przy zakupie osłony w komplecie powinny być przynajmniej 2 uchwyty).
  4.  
  5. Osłona zamontowana, teraz nasze spodnie, sukienki i długie szale są bezpieczne 😉

 

Written By
More from Maciej M

Co fotelik rowerowy Yepp ma wspólnego z popularnym obuwiem Crocs ?

Firma GMG kilka sezonów temu wprowadziła na rynek holenderski produkty marki Yepp....
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.