Jakie opony wybrać do roweru elektrycznego ?

Na Polskim i światowym rynku coraz więcej mówi się o rowerach elektrycznych. Również na drogach co raz częściej możemy zaobserwować rowerzystów śmiało pedałujących ze wspomaganiem w postaci mniejszych lub większych silników elektrycznych. Co za tym idzie coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie o specjalne opony rowerów elektrycznych. Niestety nie wszystkie, a raczej duża mniejszość firm produkujących rowery elektryczne zwraca uwagę na odpowiednie opony. Zazwyczaj dla cieńcia kosztów wrzucają podstawowe modele tańszych marek.
Niemiecka firma Schwalbe idzie z duchem czasu i jest jak na ten czas najbardziej wszechstronną, najbardziej zaawansowaną i rozpoznawalną marką opon na świecie. Od roku 2012 Schwalbe wprowadziła do sprzedaży opony ze specjalnej mieszanki gumy, które mają za zadanie sprostać wymogom jakie stawiają coraz bardziej zaawansowane rowery elektryczne.
Najczęściej zadawane pytanie i odpowiedzi:
Czy do rowerów elektrycznych, tzw. e-bike potrzebne są specjalne opony?
Do rowerów typu Pedelec ze wspomaganiem pedałowania do 25 km/h prawo nie wymaga specjalnych opon. Jednak również w tych rowerach obciążenia i średnie prędkości są wyższe niż w zwykłych rowerach, dlatego zalecamy tylko wybrane opony oznaczone “e-Bike Ready 25”.
Na co należy zwracać uwagę w tzw. szybszych rowerach elektrycznych?
Do szybkich rowerów elektrycznych wymagane są specjalne opony. Najlepszym rozwiązaniem są opony z certyfikatem eCe-R75, ważnym w całej europie. Wszystkie nasze opony energizer posiadają ten znak certyfikacji dopuszczający je do użytku w pojazdach osiągających do 50 km/h. Niektóre rozmiary opon Marathon mają również znak certyfikacji ece-r75.
Czym różnią się opony Energizer i Marathon? 
Mieszanką gumy. Marathon znany jest przede wszystkim z ekstremalnie długich przebiegów. Również trwałość opon energizer nie jest zła, ale główny nacisk położony został, a przyczepność, a co za tym idzie na bezpieczeństwo w szybkich zakrętach.
PONIŻEJ PREZENTUJEMY POSZCZEGÓLNE MODELE OPON PRZEZNACZONE DO ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH Z PRĘDKOŚCIĄ MAX. 25 km/h lub do 50 km/h
Opony Schwalbe do rowerów elektrycznych
More from Arnold Przewłocki
Suporty rowerowe – rodzaje i odpowiedni dobór
Suporty rowerowe – rodzaje i odpowiedni dobór suportu do osi roweru. Definicja...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: Marzena

    Na polskim pisze się małą literą, bo to przymiotnik. Nie jest mowa o Polsce tylko o rynku (jakim – przymiotnik).

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.