Lokalizator GPS do roweru elektrycznego.

traker gps do roweru elektrycznego bosch yamaha brose shimano steps

Rower elektryczny to już nic nowego nawet na naszym polskim rynku rowerowym. Na ulicach miast i na górskich szlakach co raz częściej możemy spotkać rowerzystów poruszających się na różnego rodzaju rowerach elektrycznych. Z roku na rok przybywa również właścicieli wysokiej klasy rowerów z napędem elektrycznym BOSCH, Yamaha, Shimano Steps czy BROSE. Ceny rowerów elektrycznych na powyższych zaawansowanych systemach wspomagania zaczynają się od 8.000 zł, a kończą nawet powyżej 40.000 zł. Nie może dziwić więc fakt, że wraz z rynkiem rowerów elektrycznych rozwijają się branże uzupełniające ofertę m.in. lokalizatory GPS, zestawy tuningowe, firmy regenerujące baterie itp.

Kto z Was nie chciałby spać spokojnie w czasie kiedy Wasz drogi rower elektryczny stoi w piwnicy czy w garażu. Kto nie chciałby bezstresowo pracować zamiast co chwilę nerwowo wyglądać przez okno z myślą, czy oby na pewno jeszcze tam stoi… 🙂

Wszystkie objawy strachu powinny ustąpić po zastosowaniu w rowerze trackera GPS BIKE TRAX GPS TRACKER od niemieckiej firmy PowUnity !

GPS-Tracker PowUnity Biketrax

GPS do roweru – system antykradzieżowy.

Niemiecka firma PowUnity głośno chwali się, że ich lokalizator GPS BIKE TRAX dla rowerów elektrycznych jest aktualnie najlepszą ochroną antykradzieżową dostępną dla właścicieli rowerów elektrycznych. Moduł lokalizatora GPS jest wielkości baterii AA czyli popularnego paluszka i spokojnie zmieści się pod każdą osłoną silnika.

Lokalizator GPS Bike TRAX wielkości baterii AA (paluszek)

Najważniejsze cechy lokalizatora GPS BIKE TRAX to:

 1. Śledzenie roweru w czasie rzeczywistym z podglądem na żywo.
 2. Aktywna ochrona przed kradzieżą – możliwość aktywowania alarmu, który bez zbędnych opóźnień poinformuje nas nawet o próbie kradzieży roweru.
 3. Tracking z automatycznym zapisywaniem tras przejechanych na rowerze. Zawsze możemy zobaczyć trasę, którą poruszaliśmy się
 4. Wbudowana awaryjna bateria 1000 mAh w razie wyjęcia lub rozładowania baterii w rowerze elektrycznym.
 5. Możliwość śledzenie kilku rowerów w jednocześnie w jednej aplikacji.
 6. Bajecznie prosta instalacja.

Śledzenie trasy roweru elektrycznego w czasie rzeczywistym.

GPS Bike Trax działa we wszystkich krajach Unii Europejskiej, także w Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinie. W module GPS znajduje się karta SIM M2M szwedzkiej firmy telekomunikacyjnej TELE2. Aplikacja opiera się na mapach Google Maps, które jak wiemy nie mają żadnej konkurencji, są najbardziej aktualne i cały czas mocno rozwijane. Śledzenie trasy na smartphonie działa bardzo sprawnie, aktualizacja trasy i aktualnego położenia zajmuje jedynie kilka sekund, a trasa i lokalizacja są bardzo dobrze odwzorowane na mapach. Szybki czas reakcji nadajnika GPS będzie przydatny zarówno w przypadku kiedy nasz rower zostanie skradziony, ale również w przypadku użyczenia roweru znajomemu (lub żonie, wtedy mamy pewność co do jej wierności 😛 )

Śledzenie trasy roweru elektrycznego w czasie rzeczywistym Bike Trax

Funkcja aktywnego alarmu GPS przed kradzieżą roweru.

Aplikacja GPS Bike Trax posiada świetną funkcję Ostrego Alarmu, po uruchomieniu której zostaniemy niezwłocznie powiadomieni kiedy nasz rower zmieni zmieni pozycję lub odjedzie. Sprawdziliśmy i system jest bardzo czuły i szybko reaguje. Już po kilku sekundach od zabrania roweru w aplikacji słyszymy głośny alarm, warto również podkreślić, że aby GPS zareagował wystarczyło przesunąć rower o niecały 1 metr !

Aplikacja trackera GPS Bike TRAX dla rowerów elektrycznych

Funkcję Alarmu uruchamia się prosto i szybko dzięki cały czas widocznemu w aplikacji przyciskowi z kłódką. Kiedy system nie jest aktywny przycisk ma kolor niebieski, a kłódka jest otwarta, w przypadku włączenia alarmu przycisk jest zielony, a kłódka zamknięta. W przypadku uruchomienia Alarmu przycisk miga na czerwono i słychać głośny dźwięk ostrzeżenia.

Tracking GPS z zapisem tras przejechanych przez rower.

Aplikacja nie tylko wskazuje nam dokładnie aktualne położenie naszego roweru, ale również aktywnie śledzi i zapisuje trasę, którą pokonaliśmy na rowerze lub trasę, którą przejechał nasz skradziony rower. Ślad GPS idealnie pokrywa się z drogami na mapach Google, nawet wśród wysokich budynków i pochmurnej pogody nie ma żadnych skoków pozycji. Świetną funkcją jest Mapa Wycieczek czyli tras, które przejechaliśmy dotychczas na rowerze. W aplikacji mamy specjalną zakładkę po wejściu, w którą mamy spis wszystkich odbytych przejazdów z dostępem do śladu na mapie.

Historia przejazdów zapisuje się automatycznie w aplikacji
Menu aplikacji lokalizatora GPS do rowerów elektrycznych Bike Trax

Dodatkowo aplikacja zapisuje pokonaną odległość oraz średnią i maksymalną prędkość. Plik z danymi GPS możesz wyeksportować w rozszerzeniu GPX i wrzucić na swoje Mapy Google.

Aktywne śledzenie i ślad GPS a aplikacji lokalizatora rowerowego Bike Trax

Moduł GPS w rowerze elektrycznym z awaryjną baterią 1000 mAh.

Moduł GPS Bike TRAX zasilany jest z baterii roweru elektrycznego, jednak na wypadek jej rozładowania lub celowego wyjęcia z roweru producent wyposażył moduł w dodatkową baterię o pojemności, aż 1000 mAh. Dzięki dodatkowej baterii możemy aktywnie i stale śledzić GPS przez 14 godzin, a czas czuwania czyli zbierania danych o lokalizacji to aż 21 dni ! Sporo zależy też od sytuacji czy rower jest w ruchu czy stoi w miejscu. Po rozładowaniu dodatkowej baterii urządzenie automatycznie rozpocznie ładowanie jej jak tylko główna bateria roweru elektrycznego zostanie podłączona – czas do pełnego naładowania to 1,5 godziny.

Jak zainstalować moduł GPS do roweru elektrycznego ?

Moduł GPS Bike Trax do śledzenie roweru elektrycznego aktualnie zamontujemy w silnikach BOSCH, YAMAHA, SHIMANO STEPS i BROSE. Instalacja modułu GPS i baterii jest bajecznie prosta, każda wtyczka i gniazdo pasuje plug&play do silników elektrycznych. Spokojnie, z montażem poradzi sobie nawet największy laik, okablowania nie da się połączyć błędnie także w najgorszym wypadku będziesz próbował każdej wtyczki do każdego gniazda i na odwrót. Jak pasuje łączysz i szukasz dalej 🙂

Polecamy filmy instruktażowe producenta, w których pokazują nie tylko instalację, ale również jak poradzić sobie z problemami, które możemy napotkać w niektórych modelach rowerów elektrycznych. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku elektrycznych rowerów miejskich i trekkingowych nie będzie potrzeby jakiejkolwiek ingerencji w plastikową obudowę silnika.

Jak zamontować lokalizator GPS Bike Trax w silniku elektrycznym BOSCH
Jak zamontować lokalizator GPS Bike Trax w silniku elektrycznym YAMAHA

Ile kosztuje lokalizator GPS do roweru elektrycznego ?

Lokalizator GPS Bike Trax do rowerów elektrycznych Bosch, Yamaha, Shimano Steps i Brose to koszt 849 zł za pełny zestaw w skład, które wchodzi:

 • moduł GPS Tracker Universal z zintegrowaną kartą SIM
 • dodatkowa bateria o pojemności 1000 mAh
 • uniwersalny kabel do połączenia modułu z rowerem elektrycznym
 • dwustronna taśma montażowa i paski mocujące
 • darmowa aplikacja na smartfony (dostępna w sklepia Google Play i App Store Apple

Moduł GPS działa z zintegrowaną kartą SIM szwedzkiego dostawcy usług telekomunikacyjnych TELE2. W prezencie dostajemy jednak pierwszy rok abonamentu za darmo ! Oznacza to, że kupując sam zestaw za 849 zł mamy w cenie 12 miesięcy darmowego działania systemu GPS. Co w przypadku kiedy owe 12 miesięcy minie ?

Po 12 miesiącach od aktywacji modułu GPS otrzymamy stosowną informację na adres @ podany w czasie rejestracji usługi w aplikacji. Po tym okresie usługa transfery danych będzie płatna co miesiąc i każdy miesiąc będzie kosztował jedyne 3,95 EUR czyli około 16 zł ! To na prawdę bardzo dobra cena. Warto zaznaczyć, że usługa jest dobrowolna i bez zobowiązań czyli pakiet jest na nowo aktywowany co miesiąc. Nie musimy podpisywać żadnej umowy czy opłacać 12 miesięcy z góry. Wygląda to bardzo prosto, płacisz 2.95 EUR masz ochronę na miesiąc, przestajesz płacić ochrona wygasa, a gdy będziesz miał potrzebę ponownej aktywacji trackingu przelewasz 2.95 EUR i usługa zostaje aktywowana na 30 dni.

Lokalizator GPS Bike Trax możecie kupić we Wrocławiu lub internetowo na RoweryStylowe.pl

More from Arnold Przewłocki
Rower elektryczny Sparta ION, Batavus ION, KOGA ION – instrukcja obsługi błędów
Instrukcja obsługi błędów w rowerach elektrycznych Sparta ION, Batavus ION, KOGA ION....
Read More
Join the Conversation

3 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.