Co fotelik rowerowy Yepp ma wspólnego z popularnym obuwiem Crocs ?

Firma GMG kilka sezonów temu wprowadziła na rynek holenderski produkty marki Yepp. Korzystać z nich mogą dzieci w różnym wieku, do wyboru mamy 3 modele fotelików. Foteliki stają się również coraz bardziej popularne wśród polskich klientów, świadomi rodzicie wiedzą, że mając dziecko między rękami mamy nad nim zdecydowanie większą kontrolę, większy kontakt, a sam rower prowadzi się bardzo stabilnie. Maluch natomiast, zdecydowanie więcej korzysta jeżdżąc z przodu bo widzi tak samo dobrze jak rodzice.

Przedni, który nazywa się Yepp Mini

fotelik rowerowy przedni yepp mini

 

Dla kogo? Dla wszystkich dzieci, których rodzice uznają, że ich pociecha stabilnie siedzi i mocno trzyma główkę. I choć producent mówi o dolnej granicy 9 miesięcy to właśnie rodzice ostatecznie powinni zadecydować kiedy po raz pierwszy zabiorą swoje pociechy na wspólną rowerową wycieczkę w przednim foteliku. Najważniejsze cechy przedniego fotelika Yepp Mini to:

  • 5 cio punktowe pasy bezpieczeństwa,
  • łatwe dla rodzica, trudne dla dziecka zapinanie pasów,
  • regulowane podnóżki,
  • szybki montaż fotelika na uchwycie montowanym na sztycy kierownicy,
  • adapter mocujący posiada zamknięcie na kluczyk zapobiegający kradzieży fotelika,
  • fotelik dostępny w „mocno nasyconych” kolorach,

A teraz kilka słów na temat akcesoriów do fotelika przedniego Yepp Mini.

1) SZYBA FOTELIKA PRZEDNIEGO YEPP MINI

Głównym akcesorium jest szyba (Windscreen), montowana na tym samym adapterze, co fotelik, dzięki czemu nie potrzebujemy nic dodatkowego aby taką szybę móc zamontować. Wykonana z czystego, całkowicie transparentnego materiału, który świetnie zabezpiecza  dziecko przed wiatrem, owadami i piaskiem. Kaska jest świetnie wykonany, a po zamontowaniu na adapterze trzyma się bardzo stabilnie.

 szyba_fotelika_przedniego_yepp_mini

2) ADAPTER DO ROWERU GÓRSKIEGO AHEAD

Adapter będzie pomocny dla tych rodziców, którzy posiadają rowery ze wspornikami typu AHEAD. Takie sporniki mają główne rowery górskie i niektóre trekkingowe. Adapter ten stosuje się całkowicie zamiennie (ten z kompletu nie będzie wykorzystany).

adapter_na_rower_gorsi_ahead_yepp_przedni_mini_3 Szybki i łatwy montaż do wszystkich wsporników kierownicy typu Ahead.

adapter_na_rower_gorsi_ahead_yepp_przedni_mini_2

3) YEPP SLIPING SUPORT

To nic innego jak poduszki o które wasze pociechy mogę obierać, które mogą przytulać, albo po prostu położyć na nie główki. Czy jest to konieczne? Wydaje mi się, że nie każdy z tego skorzysta, ale jeśli Twoja pociecha ma tendencję do zasypiania na rowerze to na pewno docenisz tą poduchę, która jest:

– łatwa w montażu,

– łatwa w utrzymaniu czystości (materiał silikonowy),

– miękka i miła w dotyku,

Do wyboru mamy 3 rodzaje poduch: KLASYCZNA, KRÓLICZEK, YEPP

Poduszka_yepp_imni_1 Poduszka_yepp_imni_2 Poduszka_yepp_imni_4

4) LITERY BY BYŁO WESOŁO

Z tyłu fotelika są otwory, które można wykorzystać do oznaczenia fotelika, wiele osób pisze imię dziecka, inne piszą coś śmiesznego, ograniczeń nie ma bo liter jest tyle co w alfabecie, są również liczby, więc to zależy jedynie od Ciebie jaki napis znajdzie się na foteliku Twojego dziecka. Sam montaż jest dziecinie prosty więc można też zostawić to zadanie dziecku 🙂

yep_abc_litery_1 yep_abc_litery_2 yep_abc_litery_3 yep_abc_litery_4

5) Yepp Upp

To hmmm jak to nazwać: statyw? Konstrukcja do fotelika stołowego? Z uwagi na problem w nazewnictwie zostańmy przy Upp 🙂

W każdym razie jest to sprzęt, który służy do zamontowania fotelika „poza” rowerem, więc może być używany jako fotelik stołowy, jako rodzic nie polecałbym go jako główny fotelik stołowy, ale w jakiś awaryjnych sytuacjach na pewno spełni swoje zadanie. Dzięki aluminiowej konstrukcji jest bardzo lekki i można go spokojnie zabrać ze sobą na rower, a odwiedzając znajomych czy dziadków będziemy mieli mega przydatny fotelik stołowy da dziecka 🙂 Holendrzy uwielbiają takie gadżety, a wy ?

yepp_upp_fotelik_stolowy_1 yepp_upp_fotelik_stolowy_2 yepp_upp_fotelik_stolowy_3

6) ADAPTER FOTELIKA YEPP MINI

Piszemy o tym jako o akcesorium, ale w zasadzie dodawane jest do każdego fotelika. Jednak wielu rodziców (dziadków) chcąc na zmianę jeździć z dzieckiem może wyposażyć się w dodatkowy adapter wtedy można obydwa zamontować na rowerach i jedynie przekładać fotelik na rower, który jest używany.  Samo montowanie adapteru jest nieco czasochłonne (około 5 minut) należy użyć kluczy inbusowych, więc jeśli szkoda wam każdej chwili to polecam to rozwiązanie.

Yepp_Mini_Adapter

A przepraszam byłbym zapomniał odpowiedzieć na pytanie, które zadałem w tytule tego artykułu. Tak oczywiście firmy te, produkty te mają ze sobą bardzo dużo wspólnego gdyż, zarówno obuwie Crocs jak i foteliki Yepp zostały wykonane z tego samego antyalergicznego materiału. Jest to miękka pianka, która świetnie absorbuje uderzenia, nie pęka, nie blaknie i to co jeszcze bardzo ważne w jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. 

Written By
More from Maciej M
Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend
Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend jak sama treść...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: pj

    witem, który ze sposobów montażu fotelika Yepp MAXI (bagażnikowy Easyfit, czy na dodatkowym wysiegniku Seat post) daje wiecej przestrzeni dziecku na rowerze Batavus Blockbuster? (chodz odległość od siodełka keirowcy)

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.