Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend

Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend jak sama treść w nazwie „Weekend” wskazuje, że mamy do czynienia z torbą miejską z aspiracjami do dalszych wycieczek.
Wykonanie.
Materiał i jakość wykonania jak przystało niemieckiego producenta stoją na naprawdę najwyższym poziomie, zresztą zawiódłbym się gdyby ABUS Germany wypuścił na rynek worek obrandowany swoim logo. Materiał zewnętrzny jest bardzo mocny, a przy tym całkiem miły w dotyku. Zamki błyskawiczne są wodoodporne co jest dużym plusem. Każdy uchwyt zamka zakończony jest wygodną w użytkowaniu pętelką, która dodatkowo została ogumowana co maksymalnie podnosi komfort ciągłego otwierania i zamykania zamków.Na szczególną uwagę zasługuje całkowicie gumowany spód torby, dzięki któremu nasze rzeczy w torbie będą zawsze bezpieczne nawet przy kontakcie spodu sakwy ze spora kałuża. Guma jest mocna i dobrze trzyma się podłoża.
System montażowy na bagażniku.
Najważniejszą funkcję w torbach rowerowych spełnia oczywiście system montażowy torbę na bagażniki. W tym wypadku mamy do czynienia z najwyższej jakości hakami niemieckiej firmy Klick-Fix w wersji Vario czyli z możliwością dopasowania haków do średnicy rurek bagażnika ! Brawo !
Dodatkowo system haków został wyposażony w sprytny i łatwy w obsłudze system zabezpieczający torbę przed niekontrolowanym opuszczeniem naszego bagażnika czyli np. kradzieżą podczas jazdy. Wystarczy złapać za wygodną pętelką i przekręcić zabezpieczenie do pozycji prostopadłej do bagażnik.
Jedyne czego mi osobiście brakuje to kieszonka, w której można schować haki aby nie brudziły nam ubrania i nie haczyły podczas przenoszenia.
Przenoszenia torby.
Podczas przenoszenia torby ABUS w rękach mamy do dyspozycji 2 bardzo wygodne uchwyty. Pisząc bardzo wygodne mam na myśli to, że są wykończone miękkim i miłym w dotyku materiałem co nie powoduje wrzynania się pasków parcianych w dłoń jeżeli w sakwie mamy kilka kg więcej. Zazwyczaj używamy tylko jednego ucha wewnętrznego, które sprytnie można schować pod klapę jeżeli np zaczyna kropić. W klampie jest specjalny zamek, dzięki któremu możemy zamknąć otwór po schowanej rączce.
Drugie ucho do przenoszenia torby ukazuje się po otwarciu głównej klapy. Dwóch uchwytów używamy tak naprawdę tylko wtedy jeżeli naszą torbę zamierzany nosić dłużej niż kilak minut, co jest na pewno bardziej wygodne niż w przypadku trzymania torby za jednej uchwyt.
Przednia klapa jest prosta i bardzo praktyczna. Na zewnętrznej stronie klapy znajdziemy kieszonkę na drobiazgi zamykaną na zamek błyskawiczny, tutaj zamek nie jest już wodoodporny jednak jest sprytnie schowany pod materiałem.
Aby zamknąć lub otworzyć klapę wystarczy złapać za gumki zakończone materiałem i naciągnąć je lub ściągnąć z plastikowych okrągłych uchwytów w dolnej części torby rowerowej. Może wam się to wydawać mało praktycznie i uciążliwie jednak uwierzcie, że jest to jednej z najsprytniejszych pomysłów na jakie trafiłem używając sakw i toreb rowerowych. Tym bardziej, że w mieście dużo częściej otwieramy torbę niż na wyprawie rowerowej.
Po otwarciu przedniej klapy opada nam ona całkowicie do tyłu co umożliwia nam swobodny dostęp do głównej komory sakwy. Główna komora jest dodatkowo zabezpieczona na całej całości materiałem zamykanym na wodoodporny zamek błyskawiczny. Muszę przyznać, że zamki chodzą rewelacyjnie. Lekko i sprawnie.
Po otwarciu dostępu do głównej komory ukazuje się dalszy ciąg designerskiego czerwonego wnętrza. Torba jest na tyle duża 33 x 34 x 12 cm, pojemność 15 litrów, że spokojnie zmieścicie tam np. laptopa, dokumenty, obiad czy drugie śniadanie i mnóstwo gadżetów. Główna komora składa się z dwóch mniejszych komór, w głównej mamy oczywiście najwięcej miejsca. Po bokach mamy do dyspozycji grube gumki, które umożliwią nam przymocowanie np butelki itp. Druga mniejsza komora oddzielona jest od głównej grubą i miękką ścianką zamykaną na rzep. Dana tylna kieszeń przeznaczona jest wg. producenta do transportowania tam zabezpieczenia typu u-lock i rzeczywiście sprawdziłem i mieszczą się tam praktycznie wszystkie u-locki dostępne na rynku. Mocne i pancerne o długości 300 mm jak np ABUS Granit X-Plus wchodzi na styk, ale wchodzi. Do kiszeni można się dostać także od zewnętrznej strony torby, jest tam wodoodporny zamek błyskawiczny, po otwarciu, którego można sprytnie włożyć zabezpieczenie roweru do torby. Ja osobiście danej kieszeni używam do przewożenia dokumentów, katalogów, książek itp. W górnej części komory mamy do dyspozycji swobodnie zwisającą małą kieszonkę na zamek błyskawiczny, zmieszczą się w niej bez problemu portfel, dokumenty, klucze oraz telefon. Dodatkowo bardzo fajnym rozwiązaniem jest uchwyt na telefon lub klucze. Jest to o tyle fajne, że ja osobiście podwieszam tam klucze i nie muszę ich za każdym razem szukać w otchłaniach torby, tylko wyciągam jest z torby jedną ręką.
Podsumowanie:
Torba Abus jest bardzo dobrze wykonana, z wysokiej jakości materiałów. Idealna do poruszania się rowerem po mieście oraz na weekendowe wypady poza miasto. Polecamy każdemu kto szuka wygodnej, miejskiej torby rowerowej ze sportowym zacięciem.
Torba do kupienia w sklepie RoweryStylowe.pl
Written By
More from Maciej M
6 najciekawszych rowerów miejskich
Od pewnego czasu rowery miejskie stają się w naszym kraju coraz bardziej...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.