Demontaż pełnej osłony łańcucha Sparta

Pełna osłona łańcucha to jedna z najbardziej charakterystycznych elementów rowerów holenderskich. Osłona składa się z 3 głównych części, które należy zdemontować, chcąc dostać się np. do łańcucha. Nie każdy wie jak to zrobić, dlatego przygotowaliśmy mały instruktaż który z pewnością ułatwi wam jej demontaż.

Wprawdzie w rowerach marki, Batavus, Sparta, Koga, czy Gazelle można spotkać różnego rodzaju osłony łańcucha jednak w wielu przypadkach zasada ich demontażu jest bardzo podobna.

1. W tylnej części osłony, naciskając zaczep, rozłączamy górną i dolną część osłony. Zaczep można nacisnąć, ma strukturę tarki, jednak UWAGA- nie naciśnijmy za mocno, bo lubi pękać.


2. Jeżeli prawidłowo rozpięliśmy osłonę możemy w łatwy sposób zdjąć jej dolną część. 

4. Po zdjęciu dolnej części, bez problemu ściągniemy górną część osłony, w podobny sposób jak dolną.


5. W tym momencie pozostaje nam tylko centralna część osłony, którą nie trzyma się już na żadnym uchwycie więc spokojnie możemy ją demontować.

6. Na ramie pozostają nam tylko dwa uchwyty mocujące. Pierwszy na korbie zamocowany na oś suportu (uchwyt okrągły) i drugi na tylnym widelcu (plastykowy element podtrzymujący górną i dolną cześć osłony).

 

 

Mamy nadzieję, że teraz jest już dla Was jasne jak można zdemontować osłonę łańcucha, jednak pamiętajcie, po kilu latach użytkowania, plastyk ma tendencję do twardnienia, i przy demontażu narażony jest na pęknięcia, dlatego jeśli nie jesteście pewni swoich serwisowych umiejętności to lepiej oddać rower w ręce specjalistów.

Każdą oryginalna osłonę można zamienić również na standardowy zamiennik, który często pasuje tak samo dobrze (wizualnie) jak oryginał.

http://www.rowerystylowe.pl/c-66/pelne-oslony-lancucha

Written By
More from Maciej M
Z wizytą w Gazelle Experience Center 2014
Aby obejrzeć kolekcję na rok 2015 jaką przygotowała firma Gazelle udaliśmy się...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.