Maski antysmogowe Respro

Jakość powietrza w polskich miastach nie należy do najlepszych – zazwyczaj wszelkie dopuszczalne normy stężenia pyłów PM2,5 oraz PM10 w godzinach szczytu są znacznie przekroczone. Przy takich ilościach zanieczyszczeń niewskazane jest wychodzenie na dwór oraz uprawianie sportów. Co robić aby móc bezpiecznie poruszać się po mieście? Jak jeździć na rowerze? Jaką maskę antysmogową wybrać? Dlaczego Respro?

Co to jest smog?

Smog to mieszanina trujących gazów, pyłów oraz związków chemicznych, które są wynikiem dużej ilości pojazdów spalinowych w mieście, używania niskiej jakości paliwa do ogrzewania domów oraz wprowadzania innych lotnych zanieczyszczeń do otoczenia. W skład smogu wchodzi drobny pył zawieszony PM10 oraz PM2,5 oraz cały szereg kancerogennych substancji i metali ciężkich, których dłuższe wdychanie może spowodować choroby przewlekłe. W wielu miastach polski, szczególnie zimą, poziom smogu przekracza dopuszczalne normy nawet o kilkaset procent. Smog nie jest nowym zjawiskiem – występuje globalnie od dawna. Również od dłuższego czasu ludzkość szuka rozwiązań, które pozwolą bezpiecznie przemieszczać się po mieście lub uprawiać sport taki jak bieganie, jazda na rowerze lub jazda na rolkach.

Smog we Wrocławiu

Głównym narzędziem do sprawdzenia aktualnego stanu powietrza jest strona przygotowana przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska – http://powietrze.gios.gov.pl, na której możliwe jest sprawdzenie poziomu smogu w miastach Polski. Na stronie można znaleźć wszystkie aktywne stacje pomiarowe na terenie Polski, których interpretacja wyników pomiarowych odbywa się jako uśredniony wynik podczas godzinnej próby badania lub prób łączonych w okresie 24-godzinnym.

Firma Respro

Firma Respro została założona w 1993 roku, a jej celem było opracowanie rozwiązań, które pomogą rozwiązać problemy napotkane w otoczeniu użytkownika. Niewątpliwie smog to poważne zagrożenie, które nasila się podczas występowania niskich temperatur oraz ograniczonych ruchów mas powietrza. Zaprojektowane przez firmę Respro maski antysmogowe nie tylko obniżają zagrożenie ze strony smogu, ale także potrafią zatrzymywać alergeny.

Jaką maskę antysmogową kupić?

Firma Respro w swoim asortymencie posiada wiele modeli masek – dobór maski zależy głównie od personalnych potrzeb użytkownika. Żaden z modeli nie jest powielony pod inną stylistyką – specyfikacja każdego produktu firmy Respro różni się od siebie znacząco. Która maska Respro jest najlepsza? Wybór zależy od własnych potrzeb. Poniżej znajdują się opisy trzech masek różniących się funkcją, które pozwolą dopasować wybór do otaczających warunków. Jest to tylko fragment z całej oferty masek antysmogowych od firmy Respro, na którą składa się aż osiem modeli.

Maska antysmogowa Respro Cinqro

Respro Cinqro to model wyposażony w najwyższej jakości filtry, która zapewnia całkowitą ochronę przed pyłami zawieszonymi PM 2.5, PM10, cząstkami submikronowymi, spalinami oraz gazami organicznymi. Maska ta występuje w 4 rozmiarach dzięki czemu bardzo łatwo można dopasować ja do twarzy – za odpowiednia szczelność oraz wygodne noszenie odpowiedzialny jest szeroki pas z rzepem, który zapina się za głową. Filtry stosowane w masce są wymienne oraz pozwalają na filtracje wszelkich niepożądanych w organizmie substancji znajdujących się w powietrzu. Za ilość doprowadzanego powietrza na filtr odpowiedzialny jest zawór Powa™ Elite oraz Rapid Air Flow, które polepszają przepływ powietrza przez maskę oraz potrafią regulować wilgotność wewnątrz maski – wilgotne od potu maski źle radzą sobie z filtracją, a obieg powietrza wewnątrz potrafi wyrównać wilgotność i pozostawić filtry suche. Wytrzymałość filtra określona jest na 4-6 tygodni – po tym czasie należy go wymienić. Sama maska może zostać uprana.

Cena maski to 289,00 zł i można ją nabyć na RoweryStylowe.pl

Maska antysmogowa Respro Ultralight

Model ten przeznaczony jest na letnie miesiące, podczas których stężenie smogu oraz cząstek submikronowych jest mniejsze. Dlaczego? Model Ultralight, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo lekki oraz wykonany z materiałów, które powodują, że maskę nosi się wygodnie nawet podczas upałów. Materiał z jakiego została wykonana maska jest bardzo dobrze przepuszczalny i pozwala na swobodną cyrkulacje powietrzą pomiędzy skóra a maską. Dobra przewiewność maski nie wyklucza doskonałej filtracji i szczelności. Tak jak w modelu Cinqro zastosowano szeroki pas, który pozwala na wygodne dopasowanie maski do twarzy. Filtr stosowany w tej masce to Hepa-Type™, którego zadaniem jest zatrzymywanie cząstek stałych PM2.5 oraz PM10. Maska występuje w 4 rozmiarach. Okres sprawnej filtracji maski wynosi 4-6 tygodni, a sama maskę można z łatwością uprać.

Cena maski to 269,00 zł i możną ją nabyć na RoweryStylowe.pl

Maska antysmogowa Respro Allergy

Maska Respro Allergy dedykowana jest osobom, które źle znoszą okres pylenia roślin oraz wszechobecne w powietrzu alergeny. Model ten również doskonale radzi sobie filtrowaniem kurzu, cząstek PM2,5, PM10 oraz cząstek submikronowych. Aby maskę można było używać w miejscach o wzmożonej ilości spalin konieczne jest dokupienia filtra o nazwie „Chemical Filter”. Firma Respro zapewnia pełną ochronę przed alergiami i uczuleniami, dlatego model ten powstał z materiałów hipoalergicznych, które umożliwiają pranie maski. Maska otrzymała wyróżniający tytuł od British Allergy Foundation „Produktu Przyjaznego Alergikom”. W podstawowym wyposażeniu maski znajduję się filtr Hepa-Type™, który należy wymienić po 4 do 6 tygodni użytkowania. Maska zapewnia doskonałe i komfortowe dopasowanie do twarzy, a ochrona przed alergenami i pyłkami to jej główny atut.

Cena maski to 209,00 zł i można ją nabyć na RoweryStylowe.pl

Jaki filtr do maski Respro?

Firma Respro wyróżnia 3 główne typy filtrów, których wybór zależy od środowiska w jakim maska będzie używana. Są to filtry:

Filtr Hepa-Type™ – doskonale radzący sobie z oczyszczaniem wdychanego powietrza z cząstek stałych. Głównym przeznaczeniem tego filtra jest wykorzystywanie na terenie otwartym wolnym od spalin

Filtr DACC™ + Hepa-Type™ – kombinacja filtracji cząstek stałych oraz spalin i gazów organicznych. Głównym przeznaczeniem tego filtra jest wykorzystywanie zarówno na terenie otwartym wolnym od spalin oraz w centrach większych miast.

Filtr DACC™ – wykorzystujący węgiel aktywny, doskonale radzący sobie z filtrowaniem szkodliwych substancji, dwutlenków azotu oraz siarki, areozoli oraz spalin.

Dodatkowym filtrem, który dedykowany jest jedynie do maski Respro Allergy i nazywa się Chemical Filter – składa się on z dwóch warstw, z których jedna warstwa chroniąca przed alergenami, a druga to węgiel aktywny, chroniący przed spalinami.

Każdy filtr ma określoną żywotność, która w zależności od intensywności użytkowania, i wynosi ona od 4 do 6 tygodni. Filtra nie można regenerować, konieczny jest zakup nowego oraz jego wymiana.

Gdzie kupić maski antysmogowe we Wrocławiu, Katowicach lub Krakowie? Gdzie przymierzyć maskę?

Maski antysmogowe Respro znajdują się na wyposażeniu sklepów stacjonarnych RoweryStylowe.pl, które znajdują się we Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie.

Wszystkie przedstawione wyżej maski znajdują się na wyposażeniu sklepu, dlatego najlepszym rozwiązaniem przy doborze maski jest osobista wizyta wraz z możliwością przymierzenia maski w sklepie.

Korzyści z używania maski antysmogowej Respro

Firma Respro ma spore doświadczenie w temacie filtracji powietrza, wszystkie ich filtry powstały dzięki autorskim badaniom oraz technologiom. Bezpieczne oddychanie, głównie podczas aktywności fizycznych w warunkach wysokiego zapotrzebowania mięśni na tlen, ogranicza dostawanie się szkodliwych substancji z powietrza do krwioobiegu. Wszyscy, którzy chcą uprawiać sport w mieście i jego okolicach powinni zdecydować się na zakup takiego produktu – z roku na rok skład powietrza staje się coraz gorszy, o czym mogą świadczyć liczne ostrzeżenia o nadmiernej ilości smogu w powietrzu.

 

More from Arnold Przewłocki
Gazelle Orange 7 vs Gazelle Orange 8. Różnice między rowerami.
W związku z dużą ilością pytań na temat konkretnych różnic pomiędzy rowerami...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.