Hamulce rolkowe

Hamulce rolkowe Shimano Inter-M i Nexave.

HAMULCE ROLKOWE – przyszłość miejskich hamulców odpornych na niepogodę !

Hamulce rolkowe są hamulcami typowo miejsko – rekreacyjnymi co oznacza, że nie nadają się do poruszania się po stromych górskich szlakach. Jednak bardzo dobrze poradzą sobie w terenie wyżynnym przy nachyleniu nawet 15 stopniowym. Wiele osób przesiadających się z hamulców typu V-brake na hamulce rolkowe ma wrażenie, że hamulce hamują bardzo słabo, co jest oczywiście nieprawdą.

Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM45
Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM45

Hamulce rolkowe w przeciwieństwie do hamulców na obręczy lub hamulców tarczowym nigdy nie spowodują całkowitego zablokowania koła, a co za tym idzie nigdy nie wylecimy przez przednie koło ani nie wpadniemy w niekontrolowany poślizg. Wszystko dzięki modulatorowi siły hamowania umieszczonemu wewnątrz hamulca.

Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM31
Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM31

Hamulce rolkowe są uważane za hamulce bezobsługowe i bezawaryjne, a to dlatego, że działają w każdych warunkach atmosferycznych w ten sam niezawodny sposób. System hamowania znajduje się wewnątrz hamulca. Zasada hamowania rolek polega na bardzo mocnym rozpieraniu rolek dociskanych do powierzchni bocznej. W czasie hamowania po miedzy tarczami powstaje wysoka temperatura dlatego też im bardziej pagórkowaty teren tym powinniśmy wybrać hamulce z większą tarczą chłodzącą.

Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM80
Hamulec rolkowy Shimano Inter-M BRIM80

Serwisowanie hamulców rolkowych wymaga tylko regulacji i uzupełniania smaru, który wypala się podczas hamowania. Trzeba pamiętać, że do hamulców rolkowych używa się TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNEGO SMARU SHIMANO gdyż jest to specjalny smar o idealnie chroniący tarcze hamujące oraz co najważniejsze jest odporny na bardzo wysokie temperatury panujące między tarczami podczas hamowania.

Wszystkie prezentowane hamulce oraz części do hamulców rolkowych znajdziecie w sklepie RoweryStylowe.pl tutaj link:

http://www.rowerystylowe.pl/c-95/hamulce-rolkowe

PAMIĘTAJCIE DO HAMULCÓW ROLKOWYCH NIGDY NIE WCISKAJCIE WD40, OLEJKÓW, SMARÓW DO ŁAŃCUCHA, SMARÓW DO PIAST itp. !!!

JAK SERWISOWAĆ HAMULCE ROLKOWE ?! Wszystkie informacje znajdziesz —TUTAJ—

Written By
More from Maciej M

Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend

Jednostronna torba rowerowa ABUS ST 710 SB KF Weekend jak sama treść...
Czytaj więcej

3 komentarze

  • Witam,
    mam z tyłu piastę nexusa 7 i hamulec shimano nexave br-im50-r. problem – grzechocze jego kołnierz. Podobno to nie problem ale wkurza…można go jakoś dokręcić albo podkleić filcem;)???

    • Witam,
      Raczej nie słyszałem, żeby ktokolwiek podklejał coś filcem, myślę, że tarcza radiatora jest nieco poluzowana dlatego obciera wydając metaliczny dźwięk, raczej dokręcenie i sprawdzenie czy tarcza jest prosta powinno załatwić sprawę.

  • Od kiedy to w hamulcach rolkowych są ściskane dwie tarcze? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce coś na temat ich budowy i każdy zobaczy że są tam trzy krzywki rozpierane odśrodkowo przez sześć rolek i dociskane do powierzchni roboczej bębna .Bo hamulec rolkowy to tak naprawde rodzaj hamulca bębnowego. I tyle w temacie. Hej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *